Przedszkole i żłobek

Kraków Ul. Szuwarowa 1

O nas

Naszą misją jest – wychowanie przez sport – w duchu filozofii Pierre’a de Coubertin – założyciela Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego, który uważał sport nie tylko za środek hartowania ciała, ale przede wszystkim za uniwersalną metodę wychowania współczesnego człowieka w duchu pokoju.

Podczas zajęć dydaktycznych i sportowych w naszym przedszkolu, wychowawcy, instruktorzy i trenerzy przekazują wartości etyczne i moralne, dbają o rozwój psychofizyczny dzieci. Naszym głównym celem jest wykształcenie u dzieci nawyku stosowania zasad „fair-play” w życiu codziennym i sportowym, stąd też nazwa przedszkola. W gronie swoich rówieśników, nasze pociechy uczą się współpracy, szacunku dla innych oraz zdobywają podstawowe umiejętności życia w społeczeństwie. W oparciu o zasadę „fair-play” kształtują w sobie zasady zdrowej rywalizacji i „czystej gry”, co ma przeniesienie na wszystkie sfery życia. Dzięki uczestnictwu w życiu sportowym dzieci uczą się czerpać satysfakcję z podejmowanych decyzji.

Jednocześnie sport odgrywa niezwykle ważną rolę w przygotowaniu naszych pociech do podjęcia przyszłych odpowiedzialności związanych z obowiązkami szkolnymi, kształtuje charakter i emocje, rozwija umiejętności nawiązywania kontaktów z rówieśnikami, propaguje cechy takie jak: uczciwość, wytrwałość, lojalność i sprawiedliwość. Nasze przedszkole ma na celu zachęcić dzieci do sportowego stylu życia, bez względu na ich umiejętności i predyspozycje fizyczne – jest otwarte dla wszystkich. Każde z dzieci będzie miało szansę rozwijać talenty w swoim tempie i według swoich możliwości. Sport traktujemy jako zabawę, nie jako rywalizację. Mamy nadzieję, że uda nam się przekazać dzieciom zamiłowanie do ćwiczeń, które są tak ważne dla zdrowia w dzisiejszej erze komputerów i siedzącego trybu życia.

Dyrektor ds. żłobka:
Tel.+48 502 30 50 70
zlobek@przedszkolefairplay.pl

Dyrektor ds. przedszkola:
Tel.+48 500 30 48 48
przedszkole@przedszkolefairplay.pl

Dyrektor ds. organizacyjnych:
dyrektor@przedszkolefairplay.pl
tel.+48 510 35 95 15

Przedszkole i żłobek
Ul. Szuwarowa 1

Tel. +48 12 658 88 88

Dieta zwykła:
Śniadanie 1,00zł, II śniadanie 1,00zł, obiad 11,00zł, podwieczorek 2,00zł, II podwieczorek 1,00zł.

Jeżeli dziecko wymaga diety specjalnej (bezmleczna, bezglutenowa, wegetariańska, itp.) dzienna stawka żywieniowa wynosi:
Śniadanie 2,00 zł, II śniadanie 1,00zł, obiad 12,00 zł, podwieczorek 2,00zł, II podwieczorek 2,00zł

Jeżeli dziecko wymaga diety indywidualnej (alergie) dzienna stawka żywieniowa wynosi:
Śniadanie 4,00 zł, II śniadanie 1,00zł, obiad 15,00 zł, podwieczorek 2,00zł, II podwieczorek 2,00zł

Opłata rekrutacyjna (jednorazowa) 500 zł

Miesięczne czesne wynosi: 699 zł

Dla rodzeństwa przewidziane są specjalne zniżki.

Opłata rekrutacyjna (jednorazowa) 500 zł

Czesne (płatne z góry do 10-go każdego miesiąca)

Miesięczne czesne wynosi 1.199zł (od czesnego odejmowana jest dotacja UMK 17zł/dzień roboczy w danym miesiącu oraz dotacja Maluch 80zł miesięcznie).

Dane do wpłaty

PM & PM S.C.
PKO Bank Polski

"W 2021 r. Gmina Miejska Kraków udziela dotacji na dzieci objęte opieką.
Kwota udzielanej przez Gminę Miejską Kraków dotacji wynosi 1,70 zł za godzinę opieki nad dzieckiem.
Zgodnie z podpisaną z Gminą Miejską Kraków umową w tym zakresie, w okresie otrzymywania dotacji, pomniejszamy wysokość miesięcznych opłat za objęcie opieką dziecka o kwotę nie niższą niż kwota otrzymanej od Gminy Miejskiej Kraków dotacji na dane dziecko. Miesięczna kwota o jaką obniżane są opłaty za opiekę wyliczana jest wg wzoru: liczba godzin zapewniania opieki dziecku w danym miesiącu (liczona na podstawie zawartej z rodzicem umowy o zapewnianie opieki, jednakże nie więcej niż 10 godzin dziennie) x 1,70 zł.
W przypadku objęcia opieką dziecka z orzeczeniem o niepełnosprawności Gmina Miejska Kraków udziela dodatkowej dotacji w wysokości 2,4 zł za każdą godzinę opieki nad dzieckiem. Dotacja ta nie ma wpływu na wysokość opłat ponoszonych przez rodzica.
Jednocześnie informujemy, że dotacja i ww. postanowienia dotyczą wyłącznie dzieci zamieszkałych na terenie miasta Krakowa.
Ewentualne uwagi dotyczące udzielanych dotacji należy kierować do Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia Urzędu Miasta Krakowa, ul. Dekerta 24, 30-703 Kraków tel. 12 616 92 27 lub 12 616 97 97, pokój nr 18, e-mail: sz.umk@um.krakow.pl";