• pl
  • en
  • ru

Żłobek i przedszkole Żłobek i przedszkole Żłobek i przedszkole

Kraków Ul. Lipska 8 Kraków Ul. Lipska 8 Kraków Ul. Lipska 8

O nas O nas O nas

Przedszkole i żłobek „Fair Play” przy ul. Lipskiej to miejsce, które powstało z miłości do dzieci i dla dzieci od pierwszego do szóstego roku życia. Nazwa ta ukazuję filozofię naszej placówki, którą pragniemy przekazać dzieciom. Uważamy, ze powinny kierować się one tą zasadą nie tylko na boisku, lecz także w życiu codziennym. Wartości reguły „Fair Play” uczymy m.in. w trakcie licznych zajęć sportowych prowadzonych przez wykwalifikowanych instruktorów.
Oprócz sportu nacisk kładziemy na bezpieczeństwo dzieci, ich radość i szczęście, którego mogą doświadczać każdego dnia podczas beztroskiej i rozwijającej jednocześnie zabawy. Dziećmi w naszej placówce opiekuje się wykwalifikowana, odpowiedzialna kadra, która z zaangażowaniem wykonuje swoje codzienne zadania, nie zapominając przy tym, jak wyjątkowe jest każde dziecko. Zwracamy szczególną uwagę na prawidłowy rozwój maluchów oraz pomagamy im w poznawaniu, odkrywaniu i doświadczaniu otaczającego ich świata. Dajemy dzieciom możliwość samodzielnego zdobywania wiedzy poprzez pełną muzyki zabawę oraz kształtujemy w nich ciekawość językową na odpowiednio przygotowanych zajęciach dodatkowych. Kierując się dobrem naszych podopiecznych staramy się zrozumieć ich świat, wypełniając go troską, życzliwością i pełnej szacunku opieką w przyjaznej, pozytywnej atmosferze. Nadrzędnym celem, do którego dążymy jest stworzenie optymalnych warunków do wyzwolenia naturalnej ciekawości dzieci i konsekwentne za nią podążanie, które nie byłoby możliwe bez indywidualnego podejścia rozwijającego potencjał dziecka.
Serdecznie zapraszamy!

Aktualności Aktualności Aktualności

Nadchodzące Nadchodzące Nadchodzące

brak wydarzeń

Minione Minione Minione

 • pt
  23
  Lis
  2018

  Pasowanie na przedszkolaka

  Serdecznie zapraszamy Rodziców na uroczyste „Pasowanie na przedszkolaka”, które odbędzie się w naszym przedszkolu 23 listopada (piątek) o godzinie 16:30!

  Szczegóły
 • śr
  01
  Sie
  2018

  Otwarcie placówki

 • pon
  30
  Lip
  2018
  pt
  03
  Sie
  2018

  Dni adaptacyjne dla dzieci

  Od 30 lipca do 3 sierpnia w naszej placówce będą miały miejsce dni adaptacyjne dla dzieci zaczynających uczęszczać do żłobka i przedszkola od sierpnia. Oznacza to możliwość zostawienia dziecka pod naszą opieką do max. 4h dziennie. Tydzień ten ma na celu stopniowe wprowadzanie dziecka w życie żłobkowe i przedszkolne, poznanie nauczycieli oraz koleżanek i kolegów z grupy. W tych dniach dzieci będą brały udział w różnych grach i zabawach integracyjnych na terenie placówki, a jeżeli pogoda dopisze, także w ogródku.

  Drodzy rodzice,

  Pierwsze dni w żłobku/przedszkolu mogą, choć nie muszą, być trudne dla Waszego dziecka. Każde nowe wydarzenie, rozstanie z mamą czy tatą, nowe zabawki, nowe pomieszczenia i nowy rytm dnia burzy w dziecku poczucie bezpieczeństwa. Wchodząc w nowe otoczenie, dziecko potrzebuje czasu, aby w pełni przystosować się do tego, co nieznane.
  Czas adaptacji jest różny. Czasem trwa tydzień, dwa, czasem miesiąc… W tym okresie ważne jest, abyście, Drodzy Rodzice, postarali się współpracować z opiekunami, aby zarówno dziecku, jak i Wam, łatwiej było przejść ten trudny czas.

  Poniżej dzielimy się wskazówkami, które mogą pomóc w procesie adaptacji Waszego Malucha:

  1. Przychylnie nastawiaj dziecko do żłobka/przedszkola, pokazując jego dobre strony, jak możliwość zabaw nowymi zabawkami, poznanie nowych kolegów i koleżanek itp.
  2. Uprzedź dziecko, że w przedszkolu będzie spędzało czas z innymi dziećmi, ale bez rodziców. Porozmawiaj z nim i opowiedz mu o tym gdzie jedzie, jak długo tam będzie i kto je odbierze.
  3. Zapewniaj dziecko, że po nie przyjedziesz. W pierwszych dniach pobytu dziecka w żłobku, w miarę możliwości, staraj się odbierać je wcześniej, np. po obiedzie.
  4. Przed wyjściem do żłobka podaj dziecku śniadanko. Zdarza się na początku tak, że pod wpływem emocji i okazywania swojego niezadowolenia z rozstania, dzieci (szczególnie te bardzo wrażliwe) odmawiają jedzenia.
  5. Postaraj się, aby Wasze pożegnanie było krótkie. Wydłużanie tego czasu powoduje u dziecka napięcie emocjonalne, które zwykle kończy się płaczem. Pożegnaj się czule, ale krótko i postaraj się być w tym konsekwentna/y, nawet mimo swoich często także trudnych emocji.
  6. Staraj się zachować rutynę w przyprowadzaniu dziecka do żłobka – niech to będzie stała pora, na tyle wczesna dla Ciebie, aby uniknąć nerwowej atmosfery i pośpiechu.
  7. Mów dziecku prawdę. Nie obiecuj czegoś, czego nie możesz dotrzymać, np. że przyjedziesz po nie wcześniej, gdy wiesz, że to niemożliwe.
  8. Pozwól na zabranie do przedszkola ulubionej zabawki, maskotki, zdjęcia mamy, taty.
  9. Ubieraj dziecko w wygodne, łatwe do zakładania ubrania i buty.
  10. Informuj nauczycielkę o wszelich problemach z dzieckiem (choroby, uczulenia, krytyczna sytuacja w rodzinie).
  11. Akceptuj płacz dziecka – to naturalna reakcja na nową sytuację. Pamiętaj, w poniedziałki jest najgorzej.
  12. Odbierając dziecko powitaj je ciepło i serdecznie, nawet jeśli opuszcza salę „naburmuszone” – w ten sposób Twój maluch może demonstrować swoje uczucia (niezadowolenie z powodu rozłąki z mamą i tatą) nawet, jeśli w ciągu dnia dobrze bawiło się z rówieśnikami.
  13. Wykaż zainteresowanie tym, co dziecko robiło w żłobku, jednak nie naciskaj, by od razu opowiadało, co się wydarzyło. Samo Ci opowie, gdy będzie na to gotowe. Nie pytaj czy płakało, to przypomina dziecku przykre chwile.
  14. Dowiaduj się, jak przebiega adaptacja Twojego dziecka. Nauczycielki zawsze służą pomocą.
  15. Po powrocie do domu dbaj o to, by spędzić z dzieckiem „specjalny czas”, w którym będziesz w 100% tylko dla niego. Ono potrzebuje czuć, że jest ważne i kochane, szczególnie w czasie zmian, jakie w tym momencie przechodzi.

  Życzymy wytrwałości i cierpliwości oraz samych pogodnych dni w Naszym Żłobku/Przedszkolu.

  Szczegóły
 • sob
  21
  Lip
  2018

  Dzień Otwarty

  Niezmiernie miło nam poinformować, że Dzień Otwarty w naszej placówce odbędzie się 21 lipca br (sobota)! Będzie to dla Was i Waszych dzieci możliwość zapoznania się z placówką, kadrą i właścicielami. Szczegóły dotyczące godzin i organizacji dnia podamy wkrótce. Serdecznie zapraszamy!

  Szczegóły
Zobacz więcej

Galeria Galeria Galeria

Kontakt Kontakt Kontakt

Adres

Żłobek i przedszkole
Ul. Lipska 8
30-721 Kraków

Media społecznościowe

Cennik Cennik Cennik

Cennik przedszkola

Opłata rekrutacyjna (jednorazowa) 500 zł

Miesięczne czesne wynosi: 699 zł

Cennik żłobka

Opłata rekrutacyjna (jednorazowa) 500 zł

Czesne (płatne z góry do 10-go każdego miesiąca)

Miesięczne czesne wynosi 1250zł  (od czesnego 1250 zł odliczana jest dotacja z Gminy Miejskiej Kraków i oraz dotacja w ramach programu Maluch+; po odjęciu dotacji Rodzic płaci miesięczne czesne w wysokości ok. 750 zł).

Dane do wpłaty Dane do wpłaty Dane do wpłaty

Edukacja i Sport Regina Wnęk
ING Bank Śląski S.A
96 1050 1445 1000 0092 4980 4148

Przewiń do góry