• pl

  Żłobek i przedszkole Żłobek i przedszkole Żłobek i przedszkole

  Kraków Ul. Lipska 8 Kraków Ul. Lipska 8 Kraków Ul. Lipska 8

  O nas O nas O nas

  Przedszkole i żłobek „Fair Play” przy ul. Lipskiej to miejsce, które powstało z miłości do dzieci i dla dzieci od 10 m-ca do szóstego roku życia. W naszych działaniach kładziemy nacisk na naukę sportów i języków, ponieważ wierzymy, że to istotne elementy w rozwoju małych dzieci i ich przygotowaniu do życia w dorosłym świecie.

  Chcemy zaszczepić w dzieciach zamiłowanie do aktywności fizycznej, a także uczyć ich przez sport zdrowej rywalizacji, uczciwości i szczerości – zasad „fair play” także w codziennym życiu. W trakcie licznych zajęć sportowych prowadzonych przez wykwalifikowanych instruktorów, dzieci, oprócz rozwoju psychofizycznego, uczą się szacunku do innych oraz zdrowej współpracy z rówieśnikami. Wierzymy, że sport kształtuje charakter i pomaga zaszczepić w dziecku dobre nawyki, które procentują w przyszłości.


  Na równi ze sportem i językiem jest dla nas ważne bezpieczeństwo dzieci, ich radość i szczęście, którego mogą doświadczać każdego dnia podczas beztroskiej i rozwijającej jednocześnie zabawy. Dziećmi w naszej placówce opiekuje się wykwalifikowana, odpowiedzialna kadra, a także specjaliści: logopeda i psycholog. Z zaangażowaniem wykonujemy swoje codzienne zadania, nie zapominając przy tym, jak wyjątkowe jest każde dziecko. Zwracamy szczególną uwagę na prawidłowy rozwój maluchów oraz pomagamy im w poznawaniu, odkrywaniu i doświadczaniu otaczającego ich świata. Dajemy dzieciom możliwość samodzielnego zdobywania wiedzy poprzez pełną muzyki zabawę oraz kształtujemy w nich ciekawość językową na odpowiednio przygotowanych zajęciach dodatkowych. Kierując się dobrem naszych podopiecznych staramy się zrozumieć ich świat, wypełniając go troską, życzliwością i pełnej szacunku opieką w przyjaznej, pozytywnej atmosferze.

  Nadrzędnym celem, do którego dążymy jest stworzenie optymalnych warunków do wyzwolenia naturalnej ciekawości dzieci i konsekwentne za nią podążanie, które nie byłoby możliwe bez indywidualnego podejścia rozwijającego potencjał dziecka.

  Serdecznie zapraszamy!

  Oferta Oferta Oferta

  Nasz żłobek i przedszkole cechuje bogata i różnorodna oferta zajęć dodatkowych:

  ŻŁOBEK:

  Zajęcia dodatkowe bezpłatne (w ramach czesnego) to m. in:

  • język angielski prowadzony przez lektora
  • rytmika z instrumentami
  • zajęcia gimnastyczne ogólnorozwojowe
  • zajęcia sportowe
  • teatrzyk

  Zajęcia dodatkowe płatne:

  • dogoterapia 1 x w miesiącu (dla zainteresowanych)
  • warsztaty tematyczne dla dzieci i rodziców (dla zainteresowanych)

  PRZEDSZKOLE:

  Zajęcia dodatkowe bezpłatne (w ramach czesnego) to m. in:

  • język angielski prowadzony przez lektora
  • zajęcia umuzykalniające
  • zajęcia z logopedą
  • zajęcia gimnastyczne ogólnorozwojowe
  • zajęcia sportowe
  • teatrzyk
  • konsultacje z psychologiem (dla rodziców)
  • kółka zainteresowań

  Zajęcia dodatkowe płatne (dla zainteresowanych):

  • zajęcia sportowe do wyboru dla grupy: piłka nożna, tenis, judo, karate, basen.
  • taniec
  • warsztaty tematyczne: żywieniowe, plastyczne, przyrodnicze, muzyczne, ceramiczne
  • warsztaty podróżnicze Poznajemy Świat
  • warsztaty Klubu Duckie Deck (eksperymenty chemiczne, fizyczne, elementy programowania, matematyki, fizyki, elektroniki, grafiki i projektowania)
  • robotyka
  • warsztaty Mały Majsterkowicz

  W naszym przedszkolu realizujemy program zgodny z Podstawą Programową Wychowania Przedszkolnego wskazaną w rozporządzeniu MEN z dnia 23.12.2008 r.
  Realizujemy również roczne przygotowanie przedszkolne dla 6-cio latków zgodnie z Rozporządzeniem MEN z dnia 14.02.2017 r.

  Aktualności Aktualności Aktualności

  ZAPRASZAMY!

  Nadchodzące Nadchodzące Nadchodzące

  brak wydarzeń

  Minione Minione Minione

  • pt
   23
   Lis
   2018

   Pasowanie na przedszkolaka

   Serdecznie zapraszamy Rodziców na uroczyste „Pasowanie na przedszkolaka”, które odbędzie się w naszym przedszkolu 23 listopada (piątek) o godzinie 16:30!

   Szczegóły
  • śr
   01
   Sie
   2018

   Otwarcie placówki

  • pon
   30
   Lip
   2018
   pt
   03
   Sie
   2018

   Dni adaptacyjne dla dzieci

   Od 30 lipca do 3 sierpnia w naszej placówce będą miały miejsce dni adaptacyjne dla dzieci zaczynających uczęszczać do żłobka i przedszkola od sierpnia. Oznacza to możliwość zostawienia dziecka pod naszą opieką do max. 4h dziennie. Tydzień ten ma na celu stopniowe wprowadzanie dziecka w życie żłobkowe i przedszkolne, poznanie nauczycieli oraz koleżanek i kolegów z grupy. W tych dniach dzieci będą brały udział w różnych grach i zabawach integracyjnych na terenie placówki, a jeżeli pogoda dopisze, także w ogródku.

   Drodzy rodzice,

   Pierwsze dni w żłobku/przedszkolu mogą, choć nie muszą, być trudne dla Waszego dziecka. Każde nowe wydarzenie, rozstanie z mamą czy tatą, nowe zabawki, nowe pomieszczenia i nowy rytm dnia burzy w dziecku poczucie bezpieczeństwa. Wchodząc w nowe otoczenie, dziecko potrzebuje czasu, aby w pełni przystosować się do tego, co nieznane.
   Czas adaptacji jest różny. Czasem trwa tydzień, dwa, czasem miesiąc… W tym okresie ważne jest, abyście, Drodzy Rodzice, postarali się współpracować z opiekunami, aby zarówno dziecku, jak i Wam, łatwiej było przejść ten trudny czas.

   Poniżej dzielimy się wskazówkami, które mogą pomóc w procesie adaptacji Waszego Malucha:

   1. Przychylnie nastawiaj dziecko do żłobka/przedszkola, pokazując jego dobre strony, jak możliwość zabaw nowymi zabawkami, poznanie nowych kolegów i koleżanek itp.
   2. Uprzedź dziecko, że w przedszkolu będzie spędzało czas z innymi dziećmi, ale bez rodziców. Porozmawiaj z nim i opowiedz mu o tym gdzie jedzie, jak długo tam będzie i kto je odbierze.
   3. Zapewniaj dziecko, że po nie przyjedziesz. W pierwszych dniach pobytu dziecka w żłobku, w miarę możliwości, staraj się odbierać je wcześniej, np. po obiedzie.
   4. Przed wyjściem do żłobka podaj dziecku śniadanko. Zdarza się na początku tak, że pod wpływem emocji i okazywania swojego niezadowolenia z rozstania, dzieci (szczególnie te bardzo wrażliwe) odmawiają jedzenia.
   5. Postaraj się, aby Wasze pożegnanie było krótkie. Wydłużanie tego czasu powoduje u dziecka napięcie emocjonalne, które zwykle kończy się płaczem. Pożegnaj się czule, ale krótko i postaraj się być w tym konsekwentna/y, nawet mimo swoich często także trudnych emocji.
   6. Staraj się zachować rutynę w przyprowadzaniu dziecka do żłobka – niech to będzie stała pora, na tyle wczesna dla Ciebie, aby uniknąć nerwowej atmosfery i pośpiechu.
   7. Mów dziecku prawdę. Nie obiecuj czegoś, czego nie możesz dotrzymać, np. że przyjedziesz po nie wcześniej, gdy wiesz, że to niemożliwe.
   8. Pozwól na zabranie do przedszkola ulubionej zabawki, maskotki, zdjęcia mamy, taty.
   9. Ubieraj dziecko w wygodne, łatwe do zakładania ubrania i buty.
   10. Informuj nauczycielkę o wszelich problemach z dzieckiem (choroby, uczulenia, krytyczna sytuacja w rodzinie).
   11. Akceptuj płacz dziecka – to naturalna reakcja na nową sytuację. Pamiętaj, w poniedziałki jest najgorzej.
   12. Odbierając dziecko powitaj je ciepło i serdecznie, nawet jeśli opuszcza salę „naburmuszone” – w ten sposób Twój maluch może demonstrować swoje uczucia (niezadowolenie z powodu rozłąki z mamą i tatą) nawet, jeśli w ciągu dnia dobrze bawiło się z rówieśnikami.
   13. Wykaż zainteresowanie tym, co dziecko robiło w żłobku, jednak nie naciskaj, by od razu opowiadało, co się wydarzyło. Samo Ci opowie, gdy będzie na to gotowe. Nie pytaj czy płakało, to przypomina dziecku przykre chwile.
   14. Dowiaduj się, jak przebiega adaptacja Twojego dziecka. Nauczycielki zawsze służą pomocą.
   15. Po powrocie do domu dbaj o to, by spędzić z dzieckiem „specjalny czas”, w którym będziesz w 100% tylko dla niego. Ono potrzebuje czuć, że jest ważne i kochane, szczególnie w czasie zmian, jakie w tym momencie przechodzi.

   Życzymy wytrwałości i cierpliwości oraz samych pogodnych dni w Naszym Żłobku/Przedszkolu.

   Szczegóły
  • sob
   21
   Lip
   2018

   Dzień Otwarty

   Niezmiernie miło nam poinformować, że Dzień Otwarty w naszej placówce odbędzie się 21 lipca br (sobota)! Będzie to dla Was i Waszych dzieci możliwość zapoznania się z placówką, kadrą i właścicielami. Szczegóły dotyczące godzin i organizacji dnia podamy wkrótce. Serdecznie zapraszamy!

   Szczegóły
  Zobacz więcej

  Galeria Galeria Galeria

  Kontakt Kontakt Kontakt

  Adres

  Żłobek i przedszkole
  Ul. Lipska 8
  30-721 Kraków

  Media społecznościowe

  Cennik Cennik Cennik

  Cennik przedszkola

  Opłata rekrutacyjna (jednorazowa) 500 zł

  Miesięczne czesne wynosi: 749 zł

  Cennik żłobka

  Opłata rekrutacyjna (jednorazowa) 500 zł

  Czesne (płatne z góry do 10-go każdego miesiąca)

  Miesięczne czesne wynosi 1250 zł  (od czesnego 1250 zł odliczana jest dotacja z Gminy Miejskiej Kraków i oraz dotacja w ramach programu Maluch+; po odjęciu dotacji Rodzic płaci miesięczne czesne w wysokości ok. 739 zł).

  Dane do wpłaty Dane do wpłaty Dane do wpłaty

  Edukacja i Sport Regina Wnęk
  ING Bank Śląski S.A
  96 1050 1445 1000 0092 4980 4148

  Przewiń do góry