Niepubliczne Przedszkole FAIR PLAY

Kraków Ul. Lipska 8

OSTATNIE WOLNE MIEJSCA! REKRUTACJA TRWA!

O nas

Przedszkole „Fair Play” przy ul. Lipskiej 8 to miejsce, które powstało z miłości do dzieci i dla dzieci. To przestrzeń, która pozwala dzieciom na swobodny, radosny rozwój umiejętności i poznawanie świata w bezpiecznym otoczeniu. To kolorowe, przestronne sale, pyszne i zdrowe posiłki oraz przyjazny personel, który w każdej chwili służy wsparciem. Gwarantujemy profesjonalną i doświadczoną opiekę, dużo ciekawych i rozwojowych zajęć, dostosowanych do możliwości każdego dziecka.

Nasze Przedszkole to trzy oddziały: 2,5-3 latki, 3-4 latki, 4-5 latki, z programem dostosowanym do potrzeb rozwojowych dzieci w każdej grupie wiekowej.

W zajęcia i działania, które podejmujemy, ciekawie wplatamy sport i język obcy, ponieważ wierzymy, że to istotne elementy w rozwoju małych dzieci i ich przygotowaniu do przyszłego, dorosłego życia.

Chcemy pokazać dzieciom zamiłowanie do aktywności fizycznej i uczyć przez sport zdrowej rywalizacji, uczciwości i szczerości – zasad „fair play”, także w codziennym życiu. W trakcie zajęć sportowych prowadzonych przez wykwalifikowanych instruktorów, dzieci, oprócz rozwoju psychofizycznego, uczą się szacunku do innych oraz zdrowej współpracy z rówieśnikami. Orga­nizujemy m.in: ćwiczenia gimnastyczne-ogólnorozwojowe, zajęcia z piłki nożnej, tenisa, judo, karate czy tańca.

Na równi ze sportem i językiem jest dla nas ważne bezpieczeństwo dzieci, ich radość i szczęście, którego mogą doświadczać każdego dnia podczas beztroskiej i rozwijającej jednocześnie zabawy.

W ciągu dnia zapewniamy dużo wesołych i twórczych aktywności rozwijających motorykę, wyobraźnię oraz poczucie rytmu. Dzieci wkraczają w świat nauki i wiedzy pod okiem pedagogów i specjalistów: logopedy i psychologa. Profesjonalni i odpowiedzialni opiekunowie i wychowawcy z zaangażowaniem wykonują swoje codzienne zadania, nie zapominając przy tym, jak wyjątkowe jest każde dziecko. Zwracamy szczególną uwagę na prawidłowy rozwój oraz pomagamy naszym podopiecznym w poznawaniu, odkrywaniu i doświadczaniu otaczającego ich świata. Dajemy dzieciom możliwość samodzielnego zdobywania wiedzy poprzez pełną muzyki zabawę oraz kształtujemy w nich ciekawość językową na odpowiednio przygotowanych zajęciach dodatkowych. Kierując się dobrem naszych podopiecznych staramy się zrozumieć ich świat, wypełniając go troską, życzliwością i pełnej szacunku opieką w przyjaznej, pozytywnej atmosferze.

Nadrzędnym celem, do którego dążymy jest stworzenie optymalnych warunków do wyzwolenia naturalnej ciekawości dzieci i konsekwentne za nią podążanie, które nie byłoby możliwe bez indywidualnego podejścia rozwijającego potencjał dziecka.

Zaufajcie nam, a my zrobimy wszystko, aby tej szansy nie zmarnować!

CO NAS WYRÓŻNIA

 • przestronne, nowoczesne, doświetlone sale tematyczne, wyposażone w odpowiednie materiały do pracy i zabawy dla dzieci, dostosowane do ich wieku,
 • własna kuchnia, która zaopatruje wszystkie placówki Fair Play w pełnowartościowe posiłki, dostosowane do potrzeb dzieci. Naszym priorytetem jest wysoka jakość posiłków, które mają być smaczne, zdrowe i różnorodne. Wykwalifikowany dietetyk wyznacza menu również dla dzieci z wykluczeniami (np. dieta bezglutenowa, bezmleczna i inne),
 • ciepła, serdeczna atmosfera,
 • profesjonalni i troskliwi wychowawcy, którzy uwielbiają pracę z dziećmi i potrafią zdobyć ich sympatię,
 • realizacja programu zgodnie ze wszystkimi warunkami określonymi przez odpowiednie wymagania, z uwzględnieniem indywidualnych zdolności i możliwości każdego dziecka,
 • zajęcia sportowe, językowe i różnorodne zajęcia dodatkowe,
 • opieka logopedy i psychologa,
 • wysoki poziom higieny oraz dobrej jakości powietrze, które zapewnia oczyszczacz powietrza, a dodatkowo klimatyzacja dbająca o nasz komfort latem,
 • dostęp do aplikacji w telefonie, która umożliwia łatwy i wygodny kontakt z przedszkolem we wszystkich obszarach (nieobecność, płatność, posiłki, zdjęcia itd.)

Oferta

Nasze przedszkole cechuje bogata i różnorodna oferta zajęć dodatkowych:

zajęcia dodatkowe bezpłatne (w ramach czesnego) to m. in:

 • język angielski i hiszpański prowadzony przez lektora
 • zajęcia taneczne
 • zajęcia umuzykalniające
 • zajęcia z logopedą
 • zajęcia gimnastyczne ogólnorozwojowe
 • zajęcia sportowe
 • teatrzyk
 • konsultacje z psychologiem (dla rodziców)
 • kółka zainteresowań

zajęcia dodatkowe płatne (dla zainteresowanych):

 • zajęcia sportowe do wyboru dla grupy: piłka nożna, tenis, judo, karate, basen.
 • taniec, zumba
 • warsztaty tematyczne: żywieniowe, plastyczne, przyrodnicze, muzyczne, ceramiczne
 • warsztaty podróżnicze Poznajemy Świat
 • eksperymenty chemiczne, fizyczne, elementy programowania, matematyki, fizyki, elektroniki, grafiki i projektowania
 • robotyka
 • dogoterapia
 • sensoplastyka
 • warsztaty Mały Majsterkowicz

W naszym przedszkolu realizujemy program zgodny z Podstawą Programową Wychowania Przedszkolnego wskazaną w rozporządzeniu MEN z dnia 23.12.2008 r.

Realizujemy również roczne przygotowanie przedszkolne dla 6-cio latków zgodnie z Rozporządzeniem MEN z dnia 14.02.2017 r.

NIEZBĘDNIK

Wyprawka do żłobka:

 • pościel (kołderka, mała poduszka), prześcieradło (łóżeczka dla dzieci są o wymiarach ok. 134x60cm)
 • 2 x śliniak (najlepiej z długimi rękawami)
 • butelka/niekabek/bidon do picia (jeśli dziecko używa)
 • smoczek (jeśli dziecko używa)
 • pieluszki jednorazowe (na bieżąco)
 • chusteczki nawilżające 1 paczka/miesiąc
 • kosmetyk do pielęgnacji pupy (opcjonalnie)
 • pantofle na zmianę,
 • minimum dwa komplety ubranek na zmianę (do pozostawienia w szatni)

Wszystkie rzeczy prosimy trwale podpisać imieniem i nazwiskiem.

PLAN DNIA

GODZINYPLAN DNIA
7:00-8:00PRZYJMOWANIE DZIECI/ ZABAWY INDYWIDUALNE I GRUPOWE
8:00-8:30ŚNIADANIE
8:30-9:00ZABAWY DOWOLNE
9:00-9:30RYTMIKA/ZAJĘCIA DYDAKTYCZNE RELIZOWANE WG PLANÓW MIESIĘCZNYCH/PIŁKA NOŻNA
9:30-10:00ORGANOZOWANE ZABAWY MUZYCZNO-RUCHOWE/WYJŚCIE NA PLAC ZABAW
10:00-10:15ŚNIADANIE II
10:15:10:45TOALETA/CZYNNOŚCI HIGIENICZNE
10:45-11:15ZABAWY KONSTRUKCYJNE/MANIPULACYJNE/TWÓRCZE
11:15-11:30PRZYGOTOWANIE DO OBIADU/TOALETA
11:30-12:15OBIAD
12:15-14:00LEŻAKOWANIE/SPANIE
14:00-14:15CZYNNOŚCI HIGIENICZNE
14:15-14:50ZABAWY DOWOLNE
14:50-15:10I PODWIECZOREK
15:10-15:30JĘZYK ANGIELSKI/KĄCIK MAŁEGO CZYTELNIKA
15:30-16:30ZABAWY RELAKSACYJNE I DOWOLNE
16:30-16:45CZYNNOŚCI HIGIENICZNE
16:45-17:00SŁUCHANIE BAJEK
17:00-17:15II PODWIECZOREK
17:15-18:00ZABAWY INDYWIDUALNE/ROZCHODZENIE SIĘ DO DOMU
 PoniedzałekWtorekŚrodaCzwartekPiątek
ŚniadanieKanapki z pieczywa mieszanego z szynką wiejską, ser żółty, warzywa świeżymi, kakaoZupa mleczna, kanapki z pieczywa mieszanego z serem żółtym z warzywami, herbata owocowaKanapki z pieczywa mieszanego, pasztet własnego wypieku, szynka wieprzowa, ogórek kiszony, kakaoZupa mleczna, kanapki z pieczywa mieszanego z szynką wiejską z warzywami, herbata owocowaPieczywo mieszane z masłem, twarożek z rzodkiewka i szczypiorkiem, polędwica sopocka, kakao
II ŚniadanieOWOCEOWOCEOWOCEOWOCEOWOCE
ZupaKrupnik z ziemniakamiPomidorowa z ryżemBarszcz czerwony z ziemniakamiOgórkowa z ziemniakamiKalafiorowa z zacierkami
II DanieMakaron świderki, gulasz wieprzowy z warzywami, surówka z wiosenna, kompotZiemniaki, nuggetsy z kurczaka, surówka z czerwonej kapusty, kompotKasza gryczana, pulpety w sosie pieczeniowym, surówka colesław, kompotNaleśniki z serem białym i polewą jogurtową, jabłuszko prażone, kompotZiemniaki, filet z miruny w łatkach kukurydzianych, marchewka mini na ciepło, kompot
PodwieczorekOWOCEOWOCEOWOCEOWOCEOWOCE
II PodwieczorekBudyń, herbatniki zbożowe, herbata owocowaSerek homogenizowany waniliowy, herbata owocowaCiasto marchewkowe, herbata owocowaKanapki z serem żółtym, owoc, kompotChałka z masełkiem i dżemem niskosłodzonym, herbata owocowa

Plan tygodnia przedszkole

GodzinyPONIEDZIAŁEKWTOREKŚRODACZWARTEKPIĄTEK
7:00 - 8:30Schodzenie się dzieci, zabawy dowolne w kącikach zainteresowańSchodzenie się dzieci, zabawy dowolne w kącikach zainteresowańSchodzenie się dzieci, zabawy dowolne w kącikach zainteresowańSchodzenie się dzieci, zabawy dowolne w kącikach zainteresowańSchodzenie się dzieci, zabawy dowolne w kącikach zainteresowań
8:30 - 9:00ŚniadanieŚniadanieŚniadanieŚniadanieŚniadanie
9:00 - 9:15HigienaHigienaHigienaHigienaHigiena
9:15 – 9:30Poranna gimnastykaPoranna gimnastykaPoranna gimnastykaPoranna gimnastykaPoranna gimnastyka
9:30 - 10:00Zajęcia dydaktyczneZajęcia dydaktyczneZajęcia dydaktyczneZajęcia dydaktyczneZajęcia dydaktyczne
10:00 – 10:45WARSZTATY PODRÓŻNICZEZAJĘCIA SPORTOWELOGOPEDIAROBOTYKARYTMIKA
10:45 - 11:00II śniadanie, higienaII śniadanie, higienaII śniadanie, higienaII śniadanie, higienaII śniadanie, higiena
11:00 - 12:15SpacerSpacerSpacerSpacerSpacer
12:15 – 13:00Obiad, higienaObiad, higienaObiad, higienaObiad, higienaObiad, higiena
13:00 - 14:00RelaksacjaRelaksacjaRelaksacjaRelaksacjaRelaksacja
14:00 - 14:30ZAJĘCIA TANECZNEJ. ANGIELSKIJ. ANGIELSKIJ. HISZPAŃSKIKODOWANIE
14:30 – 15:00Zabawy konstrukcyjne, manipulacyjne, rozwijające twórczą aktywność dzieciZabawy konstrukcyjne, manipulacyjne, rozwijające twórczą aktywność dzieciZabawy konstrukcyjne, manipulacyjne, rozwijające twórczą aktywność dzieciZabawy konstrukcyjne, manipulacyjne, rozwijające twórczą aktywność dzieciZabawy konstrukcyjne, manipulacyjne, rozwijające twórczą aktywność dzieci
15:00 - 15:30I podwieczorekI podwieczorekI podwieczorekI podwieczorekI podwieczorek
15:30 - 16:30Słuchanie bajek, zabawy muzyczno- ruchoweSłuchanie bajek, zabawy muzyczno- ruchoweSłuchanie bajek, zabawy muzyczno- ruchoweSłuchanie bajek, zabawy muzyczno- ruchoweSłuchanie bajek, zabawy muzyczno- ruchowe
16:30 - 16:45II podwieczorekII podwieczorekII podwieczorekII podwieczorekII podwieczorek
16:45 – 18:00Zabawy swobodne, rozchodzenie się dzieciZabawy swobodne, rozchodzenie się dzieciZabawy swobodne, rozchodzenie się dzieciZabawy swobodne, rozchodzenie się dzieciZabawy swobodne, rozchodzenie się dzieci

Menu

Aktualności

Drodzy Rodzice!

Dobro naszych podopiecznych jest dla nas wartością nadrzędną. Odpowiadając na aktualne potrzeby środowiska lokalnego i doskonaląc warunki lokalowe, w jakich przebywają dzieci, podjęliśmy decyzję o przeniesieniu oddziałów żłobka, znajdujących się przy ulicy Lipskiej 8 do nowej lokalizacji w bardzo niedalekiej odległości: na ul. Goszczyńskiego 1 (Budynek Saska Blu, obok stacji BP).

Sale żłobka znajdują się tam na parterze, w nowo powstałym budynku, z prywatnym ogródkiem, który przylega bezpośrednio do naszego lokalu. Pozwala to na komfortowe korzystanie z zabaw na świeżym powietrzu nawet naszym najmłodszym podopiecznym.

Dbamy o to, aby przestrzeń dla dzieci była przyjazna i bezpieczna, dlatego do ich dyspozycji są dwie przestronne, klimatyzowane i optymalnie wyposażone sale, przeznaczone dla dwóch grup podzielonych ze względu na wiek.

Zmiana nastąpi w połowie sierpnia 2022 r.

Przedszkole pozostaje przy ul. Lipskiej 8 i będzie powiększone o dwa dodatkowe oddziały, przygotowane łącznie dla grup 2,5-3 latków, 3-4 latków, 4-5 latków. Grupy rozpoczną funkcjonowanie od 1 września 2022 r.

Z dumą przedstawiamy nasz nowy nabytek - zakupiony z myślą o zdrowiu i bezpieczeństwie naszych małych podopiecznych: EKOSYSTEM HYLA EST  - unikalny hybrydowy system oczyszczania powietrza i pomieszczeń: będzie nam służył do oczyszczania, nawilżania, jonizacji i dezynfekcji powietrza oraz do antybakteryjnego i antywirusowego oczyszczanie powierzchni, w tym wykładzin. To nasz nowy oczyszczacz, nawilżacz i odkurzacz w jednym, przeznaczony do codziennego stosowania!

Jego skuteczność jest potwierdzona licznymi międzynarodowymi certyfikatami, które, wraz z innymi informacjami o produkcie, znajdą Państwo tutaj: https://hyla-net.pl/

Minione

 • pt
  23
  Lis
  2018

  Pasowanie na przedszkolaka

  Serdecznie zapraszamy Rodziców na uroczyste „Pasowanie na przedszkolaka", które odbędzie się w naszym przedszkolu 23 listopada (piątek) o godzinie 16:30!

  Szczegóły
 • śr
  01
  Sie
  2018

  Otwarcie placówki

 • pon
  30
  Lip
  2018
  pt
  03
  Sie
  2018

  Dni adaptacyjne dla dzieci

  Od 30 lipca do 3 sierpnia w naszej placówce będą miały miejsce dni adaptacyjne dla dzieci zaczynających uczęszczać do żłobka i przedszkola od sierpnia. Oznacza to możliwość zostawienia dziecka pod naszą opieką do max. 4h dziennie. Tydzień ten ma na celu stopniowe wprowadzanie dziecka w życie żłobkowe i przedszkolne, poznanie nauczycieli oraz koleżanek i kolegów z grupy. W tych dniach dzieci będą brały udział w różnych grach i zabawach integracyjnych na terenie placówki, a jeżeli pogoda dopisze, także w ogródku.

  Drodzy rodzice,

  Pierwsze dni w żłobku/przedszkolu mogą, choć nie muszą, być trudne dla Waszego dziecka. Każde nowe wydarzenie, rozstanie z mamą czy tatą, nowe zabawki, nowe pomieszczenia i nowy rytm dnia burzy w dziecku poczucie bezpieczeństwa. Wchodząc w nowe otoczenie, dziecko potrzebuje czasu, aby w pełni przystosować się do tego, co nieznane.
  Czas adaptacji jest różny. Czasem trwa tydzień, dwa, czasem miesiąc... W tym okresie ważne jest, abyście, Drodzy Rodzice, postarali się współpracować z opiekunami, aby zarówno dziecku, jak i Wam, łatwiej było przejść ten trudny czas.

  Poniżej dzielimy się wskazówkami, które mogą pomóc w procesie adaptacji Waszego Malucha:

  1. Przychylnie nastawiaj dziecko do żłobka/przedszkola, pokazując jego dobre strony, jak możliwość zabaw nowymi zabawkami, poznanie nowych kolegów i koleżanek itp.
  2. Uprzedź dziecko, że w przedszkolu będzie spędzało czas z innymi dziećmi, ale bez rodziców. Porozmawiaj z nim i opowiedz mu o tym gdzie jedzie, jak długo tam będzie i kto je odbierze.
  3. Zapewniaj dziecko, że po nie przyjedziesz. W pierwszych dniach pobytu dziecka w żłobku, w miarę możliwości, staraj się odbierać je wcześniej, np. po obiedzie.
  4. Przed wyjściem do żłobka podaj dziecku śniadanko. Zdarza się na początku tak, że pod wpływem emocji i okazywania swojego niezadowolenia z rozstania, dzieci (szczególnie te bardzo wrażliwe) odmawiają jedzenia.
  5. Postaraj się, aby Wasze pożegnanie było krótkie. Wydłużanie tego czasu powoduje u dziecka napięcie emocjonalne, które zwykle kończy się płaczem. Pożegnaj się czule, ale krótko i postaraj się być w tym konsekwentna/y, nawet mimo swoich często także trudnych emocji.
  6. Staraj się zachować rutynę w przyprowadzaniu dziecka do żłobka – niech to będzie stała pora, na tyle wczesna dla Ciebie, aby uniknąć nerwowej atmosfery i pośpiechu.
  7. Mów dziecku prawdę. Nie obiecuj czegoś, czego nie możesz dotrzymać, np. że przyjedziesz po nie wcześniej, gdy wiesz, że to niemożliwe.
  8. Pozwól na zabranie do przedszkola ulubionej zabawki, maskotki, zdjęcia mamy, taty.
  9. Ubieraj dziecko w wygodne, łatwe do zakładania ubrania i buty.
  10. Informuj nauczycielkę o wszelich problemach z dzieckiem (choroby, uczulenia, krytyczna sytuacja w rodzinie).
  11. Akceptuj płacz dziecka - to naturalna reakcja na nową sytuację. Pamiętaj, w poniedziałki jest najgorzej.
  12. Odbierając dziecko powitaj je ciepło i serdecznie, nawet jeśli opuszcza salę „naburmuszone" – w ten sposób Twój maluch może demonstrować swoje uczucia (niezadowolenie z powodu rozłąki z mamą i tatą) nawet, jeśli w ciągu dnia dobrze bawiło się z rówieśnikami.
  13. Wykaż zainteresowanie tym, co dziecko robiło w żłobku, jednak nie naciskaj, by od razu opowiadało, co się wydarzyło. Samo Ci opowie, gdy będzie na to gotowe. Nie pytaj czy płakało, to przypomina dziecku przykre chwile.
  14. Dowiaduj się, jak przebiega adaptacja Twojego dziecka. Nauczycielki zawsze służą pomocą.
  15. Po powrocie do domu dbaj o to, by spędzić z dzieckiem „specjalny czas", w którym będziesz w 100% tylko dla niego. Ono potrzebuje czuć, że jest ważne i kochane, szczególnie w czasie zmian, jakie w tym momencie przechodzi.

  Życzymy wytrwałości i cierpliwości oraz samych pogodnych dni w Naszym Żłobku/Przedszkolu.

  Szczegóły
 • sob
  21
  Lip
  2018

  Dzień Otwarty

  Niezmiernie miło nam poinformować, że Dzień Otwarty w naszej placówce odbędzie się 21 lipca br (sobota)! Będzie to dla Was i Waszych dzieci możliwość zapoznania się z placówką, kadrą i właścicielami. Szczegóły dotyczące godzin i organizacji dnia podamy wkrótce. Serdecznie zapraszamy!

  Szczegóły

Kontakt

Adres

Żłobek i przedszkole
Ul. Lipska 8
30-724 Kraków

Mapa

Cennik

Cennik przedszkola

Opłata rekrutacyjna (jednorazowa) 500 zł

Miesięczne czesne wynosi: 799 zł

Dane do wpłaty

Edukacja i Sport Regina Wnęk
ING Bank Śląski S.A
96 1050 1445 1000 0092 4980 4148