• pl
    • en
    • ru

Prywatny żłobek i przedszkole Prywatny żłobek i przedszkole Prywatny żłobek i przedszkole

Oświęcim, ul. Szpitalna 1A Oświęcim, ul. Szpitalna 1A Oświęcim, ul. Szpitalna 1A

O nas O nas O nas

Niepubliczne przedszkole i żłobek Fair Play w mieście Oświęcim zaprasza wszystkie maluszki do nauki i zabawy! U nas wspieramy dzieci w nauce języka angielskiego, aby mogły dobrze się rozwijać na wielu płaszczyznach. Wierzymy również, że sport to doskonała metoda wychowawcza, dzięki której najmłodsi uczą się nie tylko o zaletach zdrowego tryby życia, ale także nabywają umiejętności funkcjonowania w społeczeństwie.

W czasie zajęć sportowych wychowawcy i trenerzy dbają o to, żeby nasze pociechy wykształciły w sobie nawyk stosowania zasady „fair play”, dzięki której będą potrafiły postępować uczciwie i sprawiedliwe w każdej sytuacji. Poza tym zabawa z rówieśnikami pozwala nauczyć dzieci współpracy, szacunku dla innych oraz lojalności wobec swojej drużyny. Dzięki uczestnictwu w grach, milusińscy dowiadują się, w jaki sposób postępować, aby zawsze czuć satysfakcję z podejmowanych decyzji, a także pozostać szczerym wobec siebie.

Niepubliczny żłobek Fair Play w Oświęcimiu pomoże każdemu szkrabowi rozwinąć swój talent i wpoi zamiłowanie do sportu, żeby maluchy mogły kształcić zdrowe nawyki od najmłodszych lat. Tymczasem prywatne przedszkole przygotuje starszaki do podjęcia się obowiązków szkolnych oraz nawiązywania dobrych relacji z innymi dziećmi. Chcemy pokazać im, jak ważna w dążeniu do wyznaczonych celów jest wytrwałość.

Sport traktujemy przede wszystkim jako zabawę, ponieważ pragniemy utrwalić w dzieciach zamiłowanie do aktywności fizycznej, aby umiały dbać o swoje zdrowie w przyszłości. Poza tym, zależy nam także na przekazywaniu wiedzy, dzięki której będą umiały poradzić sobie we wszystkich sferach życia. Wykwalifikowana kadra otoczy każdego maluszka najlepszą opieką i troską, żeby zawsze był szczęśliwy. Prywatny żłobek i przedszkole Fair Play w miejscowości Oświęcim to idealne miejsce dla dzieci!

Aktualności Aktualności Aktualności

Oświadczenie z dnia 9/1/2020.

Szanowni Państwo,
W związku z opublikowaną informacją o przedstawieniu zarzutów dwóm byłym pracownicom naszej placówki przy ul. Szpitalnej w Oświęcimiu chcielibyśmy jeszcze raz wyrazić ubolewanie z powodu zaistniałej sytuacji.
Jak informowaliśmy wcześniej, do dnia 3.01.2020 r. czyli dnia przekazania nam przez rodziców naszych podopiecznych informacji o stwierdzonych przez nich niewłaściwych zachowaniach wobec dzieci ze strony dwóch byłych już naszych pracownic nie mieliśmy żadnych sygnałów o jakichkolwiek nieprawidłowościach mających miejsce w żłobku. Takie sygnały nie docierały do nas ani od rodziców naszych podopiecznych, ani od pracowników (w tym innych opiekunek) ani też od służb kontrolujących placówki zgodnie z przepisami prawa. Jak tylko otrzymaliśmy pierwszy sygnał, pierwszą informację, natychmiast zwolniliśmy dyscyplinarnie pracownice, których sprawa dotyczy, nie dociekając nawet czy informacje są prawdziwe. Nadto natychmiast rozwiązaliśmy grupę żłobkową, a z uwagi na presję społeczną i zwłaszcza medialną, nie chcąc narażać podopiecznych na jakiekolwiek niedogodności z tym związane, również zamknęliśmy grupę przedszkolną.
Jeszcze raz podkreślamy, że nie mieliśmy jakichkolwiek podstaw do przypuszczeń, że w naszej placówce dzieje się coś złego, dlatego jeżeli przedstawione pracownicom zarzuty się potwierdzą (wszak postępowanie karne jest ciągle w toku) będzie to dla nas olbrzymi cios.
Niezmiennie i w dalszym ciągu deklarujemy pełną współpracę z organami ścigania, organami nadzoru i innymi podmiotami dążącymi do rzetelnego wyjaśnienia tej sprawy, na czym zwłaszcza nam najbardziej zależy. Wierzymy, że niezależna Prokuratura i niezależne Sądy należycie ustalą co się działo, a jeżeli są osoby winne to konsekwencje zostaną wyciągnięte.

Oświadczenie z dnia 7/1/2020.

Szanowni Państwo,

Informujemy, że dnia 7.01.2019 r. podjęliśmy decyzję o zamknięciu naszej placówki przy ul. Szpitalnej w Oświęcimiu, co dotyczy zarówno żłobka jak i przedszkola. Policja prowadzi postępowanie i wyjaśnia czy zarzuty przedstawione naszym byłym już pracownicom są prawdziwe, jednak pomimo tego wobec coraz silniejszej presji społecznej, medialnej, jak również oskarżeń formułowanych w stronę naszej placówki, nie widzimy możliwości aby ona dalej funkcjonowała. Tą trudną dla nas decyzję podejmujemy pomimo stanowiska rodziców dzieci z grupy przedszkolnej, którzy prosili nas aby nie zamykać placówki, aby w dalszym ciągu mogli posyłać dzieci do naszego przedszkola, gdyż są zadowoleni z opieki wychowawców.

Pomimo zamknięcia placówki deklarujemy w dalszym ciągu pełną współpracę z organami ścigania, przedstawicielami Urzędu Miasta i Prezydenta Miasta Oświęcim oraz kuratorium i innymi organami nadzoru w celu pełnego i należytego wyjaśnienia sprawy.

z wyrazami szacunku

właściciele żłobka i przedszkola Fair Play w Oświęcimiu

Oświadczenie z dnia 3/1/2020.

W nawiązaniu do artykułu, który ukazał się dziś w Gazecie Krakowskiej, chcielibyśmy wyjaśnić co następuje. Jesteśmy głęboko poruszeni informacjami, które otrzymaliśmy dziś od rodziców a także, o których przeczytaliśmy w artykule. Są one dla nas tym bardziej szokujące, że do dzisiaj nie otrzymaliśmy absolutnie żadnego sygnału o jakichkolwiek nieprawidłowościach mających miejsce w naszym żłobku ani od rodziców ani od naszych pracowników. Pracownica, której dotyczy sprawa, pracowała u nas od września 2019r. Posiadała wszystkie niezbędne kwalifikacje oraz uprawnienia do pracy z dziećmi. Nic nie wskazywało na to, że może dopuścić się jakichkolwiek nadużyć w stosunku do dzieci. Po dzisiejszych informacjach otrzymanych od rodziców pracownica została natychmiast dyscyplinarnie zwolniona. Zwolniona została również osoba zarządzająca żłobkiem a grupa żłobkowa rozwiązana.

Pragniemy zapewnić, że z naszej strony nigdy nie było i nie będzie jakiejkolwiek akceptacji nieprofesjonalnego zachowania wobec dzieci. Wyrażamy głębokie ubolewanie i smutek z powodu zaistniałej sytuacji. Dokonujemy wszelkich starań aby wyjaśnić, co się wydarzyło i podjąć ewentualne dalsze kroki. Współpracujemy z policja, której przekazaliśmy nagrania z monitoringu.
 
Chcielibyśmy także odnieść się do nieprawdziwych zarzutów jakoby dwójka niepełnosprawnych dzieci nie miała należytej opieki. Osoba odpowiedzialna za ich opiekę, od listopada przebywała na zwolnieniu lekarskim, ale w jej miejsce została zatrudniona osoba na czas trwania jej nieobecności.

Nadchodzące Nadchodzące Nadchodzące

brak wydarzeń

Minione Minione Minione

brak wydarzeń

Zobacz więcej

Galeria Galeria Galeria

Kontakt Kontakt Kontakt

Adres

Żłobek i przedszkole
Oświęcim, ul. Szpitalna 1A
32-600 Oświęcim

Media społecznościowe

Cennik Cennik Cennik

Cennik przedszkola

Opłata rekrutacyjna (jednorazowa) 300 zł

Miesięczne czesne wynosi: 400 zł

Cennik żłobka

Opłata rekrutacyjna (jednorazowa) 300 zł

Czesne (płatne z góry do 5-go każdego miesiąca)

Żłobek czesne: 900 zł (po odliczeniu Dotacji MALUCH+ w wysokości 100zł, rodzic ponosi koszty 800zł za m-c)

Dane do wpłaty Dane do wpłaty Dane do wpłaty

mbank:
50 1140 2004 0000 3502 7771 5844

Dokumenty do pobrania Dokumenty do pobrania Dokumenty do pobrania

Przewiń do góry