Niepubliczne Przedszkole FAIR PLAY Kraków Ul. Lipska 8

O NAS

Przedszkole "Fair Play" przy ul. Lipskiej 8 to miejsce, które powstało z miłości do dzieci i dla dzieci. To przestrzeń, która pozwala dzieciom na swobodny, radosny rozwój umiejętności i poznawanie świata w bezpiecznym otoczeniu. To kolorowe, przestronne sale, pyszne i zdrowe posiłki oraz przyjazny personel, który w każdej chwili służy wsparciem. Gwarantujemy profesjonalną i doświadczoną opiekę, dużo ciekawych i rozwojowych zajęć, dostosowanych do możliwości każdego dziecka.

Nasze Przedszkole to trzy oddziały: 2,5-3 latki, 3-4 latki, 4-5 latki, z programem dostosowanym do potrzeb rozwojowych dzieci w każdej grupie wiekowej.

W zajęcia i działania, które podejmujemy, ciekawie wplatamy sport i język obcy, ponieważ wierzymy, że to istotne elementy w rozwoju małych dzieci i ich przygotowaniu do przyszłego, dorosłego życia.

Chcemy pokazać dzieciom zamiłowanie do aktywności fizycznej i uczyć przez sport zdrowej rywalizacji, uczciwości i szczerości – zasad "fair play", także w codziennym życiu. W trakcie zajęć sportowych prowadzonych przez wykwalifikowanych instruktorów, dzieci, oprócz rozwoju psychofizycznego, uczą się szacunku do innych oraz zdrowej współpracy z rówieśnikami. Orga­nizujemy m.in: ćwiczenia gimnastyczne-ogólnorozwojowe, zajęcia z piłki nożnej, tenisa, judo, karate czy tańca.

Na równi ze sportem i językiem jest dla nas ważne bezpieczeństwo dzieci, ich radość i szczęście, którego mogą doświadczać każdego dnia podczas beztroskiej i rozwijającej jednocześnie zabawy.

W ciągu dnia zapewniamy dużo wesołych i twórczych aktywności rozwijających motorykę, wyobraźnię oraz poczucie rytmu. Dzieci wkraczają w świat nauki i wiedzy pod okiem pedagogów i specjalistów: logopedy i psychologa. Profesjonalni i odpowiedzialni opiekunowie i wychowawcy z zaangażowaniem wykonują swoje codzienne zadania, nie zapominając przy tym, jak wyjątkowe jest każde dziecko. Zwracamy szczególną uwagę na prawidłowy rozwój oraz pomagamy naszym podopiecznym w poznawaniu, odkrywaniu i doświadczaniu otaczającego ich świata. Dajemy dzieciom możliwość samodzielnego zdobywania wiedzy poprzez pełną muzyki zabawę oraz kształtujemy w nich ciekawość językową na odpowiednio przygotowanych zajęciach dodatkowych. Kierując się dobrem naszych podopiecznych staramy się zrozumieć ich świat, wypełniając go troską, życzliwością i pełnej szacunku opieką w przyjaznej, pozytywnej atmosferze.

Nadrzędnym celem, do którego dążymy jest stworzenie optymalnych warunków do wyzwolenia naturalnej ciekawości dzieci i konsekwentne za nią podążanie, które nie byłoby możliwe bez indywidualnego podejścia rozwijającego potencjał dziecka.

Zaufajcie nam, a my zrobimy wszystko, aby tej szansy nie zmarnować!

AKTUALNOŚCI

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z wydarzeniami przedszkola i żłobka na naszym profilu FB

KrakówWspólnie Kraków Ul. Lipska 8

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że nasza placówka wzięła udział w projekcie #KrakówWspólnie, którego organizatorami są: Fundacja Internationaler Bund Polska, Wydział Edukacji Urzędu Miasta Krakowa oraz Fundusz Narodów Zjednoczonych na rzecz dzieci UNICEF. ????
Dziękujemy za przekazane materiały i pomoce dydaktyczne!

Drodzy Rodzice!

Dobro naszych podopiecznych jest dla nas wartością nadrzędną. Odpowiadając na aktualne potrzeby środowiska lokalnego i doskonaląc warunki lokalowe, w jakich przebywają dzieci, podjęliśmy decyzję o przeniesieniu oddziałów żłobka, znajdujących się przy ulicy Lipskiej 8 do nowej lokalizacji w bardzo niedalekiej odległości: na ul. Goszczyńskiego 1 (Budynek Saska Blu, obok stacji BP).

Sale żłobka znajdują się tam na parterze, w nowo powstałym budynku, z prywatnym ogródkiem, który przylega bezpośrednio do naszego lokalu. Pozwala to na komfortowe korzystanie z zabaw na świeżym powietrzu nawet naszym najmłodszym podopiecznym.

Dbamy o to, aby przestrzeń dla dzieci była przyjazna i bezpieczna, dlatego do ich dyspozycji są dwie przestronne, klimatyzowane i optymalnie wyposażone sale, przeznaczone dla dwóch grup podzielonych ze względu na wiek.

Zmiana nastąpi w połowie sierpnia 2022 r.

Przedszkole pozostaje przy ul. Lipskiej 8 i będzie powiększone o dwa dodatkowe oddziały, przygotowane łącznie dla grup 2,5-3 latków, 3-4 latków, 4-5 latków. Grupy rozpoczną funkcjonowanie od 1 września 2022 r.

EKOSYSTEM HYLA EST

Z dumą przedstawiamy nasz nowy nabytek - zakupiony z myślą o zdrowiu i bezpieczeństwie naszych małych podopiecznych: EKOSYSTEM HYLA EST - unikalny hybrydowy system oczyszczania powietrza i pomieszczeń: będzie nam służył do oczyszczania, nawilżania, jonizacji i dezynfekcji powietrza oraz do antybakteryjnego i antywirusowego oczyszczanie powierzchni, w tym wykładzin. To nasz nowy oczyszczacz, nawilżacz i odkurzacz w jednym, przeznaczony do codziennego stosowania!

Jego skuteczność jest potwierdzona licznymi międzynarodowymi certyfikatami, które, wraz z innymi informacjami o produkcie, znajdą Państwo tutaj: https://hyla-net.pl/

EKOSYSTEM HYLA EST Kraków Ul. Lipska 8

STREFA RODZICA

CO NAS WYRÓŻNIA

 • przestronne, nowoczesne, doświetlone sale tematyczne, wyposażone w odpowiednie materiały do pracy i zabawy dla dzieci, dostosowane do ich wieku,
 • własna kuchnia, która zaopatruje wszystkie placówki Fair Play w pełnowartościowe posiłki, dostosowane do potrzeb dzieci. Naszym priorytetem jest wysoka jakość posiłków, które mają być smaczne, zdrowe i różnorodne. Wykwalifikowany dietetyk wyznacza menu również dla dzieci z wykluczeniami (np. dieta bezglutenowa, bezmleczna i inne),
 • ciepła, serdeczna atmosfera,
 • profesjonalni i troskliwi wychowawcy, którzy uwielbiają pracę z dziećmi i potrafią zdobyć ich sympatię,
 • realizacja programu zgodnie ze wszystkimi warunkami określonymi przez odpowiednie wymagania, z uwzględnieniem indywidualnych zdolności i możliwości każdego dziecka,
 • zajęcia sportowe, językowe i różnorodne zajęcia dodatkowe,
 • opieka logopedy i psychologa,
 • wysoki poziom higieny oraz dobrej jakości powietrze, które zapewnia oczyszczacz powietrza, a dodatkowo klimatyzacja dbająca o nasz komfort latem,
 • dostęp do aplikacji w telefonie, która umożliwia łatwy i wygodny kontakt z przedszkolem we wszystkich obszarach (nieobecność, płatność, posiłki, zdjęcia itd.)
Przedszkole niepubliczne i żłobek Kraków Ul. Lipska 8

Oferta

Nasze przedszkole cechuje bogata i różnorodna oferta zajęć dodatkowych:

zajęcia dodatkowe organizowane w przedszkolu:

 • język angielski i hiszpański prowadzony przez lektora
 • zajęcia taneczne
 • zajęcia umuzykalniające
 • zajęcia z logopedą
 • zajęcia gimnastyczne ogólnorozwojowe
 • zajęcia sportowe
 • teatrzyk
 • konsultacje z psychologiem (dla rodziców)
 • kółka zainteresowań

 

zajęcia dodatkowe płatne (dla zainteresowanych):

 • zajęcia sportowe do wyboru dla grupy: piłka nożna, tenis, judo, karate, basen.
 • taniec, zumba
 • warsztaty tematyczne: żywieniowe, plastyczne, przyrodnicze, muzyczne, ceramiczne
 • warsztaty podróżnicze Poznajemy Świat
 • eksperymenty chemiczne, fizyczne, elementy programowania, matematyki, fizyki, elektroniki, grafiki i projektowania
 • robotyka
 • dogoterapia
 • sensoplastyka
 • warsztaty Mały Majsterkowicz

 

W naszym przedszkolu realizujemy program zgodny z Podstawą Programową Wychowania Przedszkolnego wskazaną w rozporządzeniu MEN z dnia 23.12.2008 r.

Realizujemy również roczne przygotowanie przedszkolne dla 6-cio latków zgodnie z Rozporządzeniem MEN z dnia 14.02.2017 r.

Plan tygodnia przedszkole

Godziny PONIEDZIAŁEK WTOREK ŚRODA CZWARTEK PIĄTEK
7:00 - 8:30 Schodzenie się dzieci, zabawy dowolne w kącikach zainteresowań Schodzenie się dzieci, zabawy dowolne w kącikach zainteresowań Schodzenie się dzieci, zabawy dowolne w kącikach zainteresowań Schodzenie się dzieci, zabawy dowolne w kącikach zainteresowań Schodzenie się dzieci, zabawy dowolne w kącikach zainteresowań
8:30 - 9:00 Śniadanie Śniadanie Śniadanie Śniadanie Śniadanie
9:00 - 9:15 Higiena Higiena Higiena Higiena Higiena
9:15 – 9:30 Poranna gimnastyka Poranna gimnastyka Poranna gimnastyka Poranna gimnastyka Poranna gimnastyka
9:30 - 10:00 Zajęcia dydaktyczne Zajęcia dydaktyczne Zajęcia dydaktyczne Zajęcia dydaktyczne Zajęcia dydaktyczne
10:00 – 10:45 WARSZTATY PODRÓŻNICZE ZAJĘCIA SPORTOWE LOGOPEDIA ROBOTYKA RYTMIKA
10:45 - 11:00 II śniadanie, higiena II śniadanie, higiena II śniadanie, higiena II śniadanie, higiena II śniadanie, higiena
11:00 - 12:15 Spacer Spacer Spacer Spacer Spacer
12:15 – 13:00 Obiad, higiena Obiad, higiena Obiad, higiena Obiad, higiena Obiad, higiena
13:00 - 14:00 Relaksacja Relaksacja Relaksacja Relaksacja Relaksacja
14:00 - 14:30 ZAJĘCIA TANECZNE J. ANGIELSKI J. ANGIELSKI J. HISZPAŃSKI KODOWANIE
14:30 – 15:00 Zabawy konstrukcyjne, manipulacyjne, rozwijające twórczą aktywność dzieci Zabawy konstrukcyjne, manipulacyjne, rozwijające twórczą aktywność dzieci Zabawy konstrukcyjne, manipulacyjne, rozwijające twórczą aktywność dzieci Zabawy konstrukcyjne, manipulacyjne, rozwijające twórczą aktywność dzieci Zabawy konstrukcyjne, manipulacyjne, rozwijające twórczą aktywność dzieci
15:00 - 15:30 I podwieczorek I podwieczorek I podwieczorek I podwieczorek I podwieczorek
15:30 - 16:30 Słuchanie bajek, zabawy muzyczno- ruchowe Słuchanie bajek, zabawy muzyczno- ruchowe Słuchanie bajek, zabawy muzyczno- ruchowe Słuchanie bajek, zabawy muzyczno- ruchowe Słuchanie bajek, zabawy muzyczno- ruchowe
16:30 - 16:45 II podwieczorek II podwieczorek II podwieczorek II podwieczorek II podwieczorek
16:45 – 18:00 Zabawy swobodne, rozchodzenie się dzieci Zabawy swobodne, rozchodzenie się dzieci Zabawy swobodne, rozchodzenie się dzieci Zabawy swobodne, rozchodzenie się dzieci Zabawy swobodne, rozchodzenie się dzieci

Menu

Menu Catering Kraków Ul. Lipska 8

CENNIK

Cennik przedszkola

Opłata rekrutacyjna (jednorazowa) 800 zł

Miesięczne czesne wynosi: 1000 zł

KONTAKT

Adres

Niepubliczne Przedszkole FAIR PLAY
Ul. Lipska 8
30-721 Kraków