Przedszkole Przedszkole Przedszkole

Kraków Ul. Szuwarowa 1 Kraków Ul. Szuwarowa 1 Kraków Ul. Szuwarowa 1

O nas O nas O nas

Naszą misją jest – wychowanie przez sport – w duchu filozofii Pierre’a de Coubertin – założyciela Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego, który uważał sport nie tylko za środek hartowania ciała, ale przede wszystkim za uniwersalną metodę wychowania współczesnego człowieka w duchu pokoju.

Podczas zajęć dydaktycznych i sportowych w naszym przedszkolu, wychowawcy, instruktorzy i trenerzy przekazują wartości etyczne i moralne, dbają o rozwój psychofizyczny dzieci. Naszym głównym celem jest wykształcenie u dzieci nawyku stosowania zasad „fair-play” w życiu codziennym i sportowym, stąd też nazwa przedszkola. W gronie swoich rówieśników, nasze pociechy uczą się współpracy, szacunku dla innych oraz zdobywają podstawowe umiejętności życia w społeczeństwie. W oparciu o zasadę „fair-play” kształtują w sobie zasady zdrowej rywalizacji i „czystej gry”, co ma przeniesienie na wszystkie sfery życia. Dzięki uczestnictwu w życiu sportowym dzieci uczą się czerpać satysfakcję z podejmowanych decyzji.

Jednocześnie sport odgrywa niezwykle ważną rolę w przygotowaniu naszych pociech do podjęcia przyszłych odpowiedzialności związanych z obowiązkami szkolnymi, kształtuje charakter i emocje, rozwija umiejętności nawiązywania kontaktów z rówieśnikami, propaguje cechy takie jak: uczciwość, wytrwałość, lojalność i sprawiedliwość. Nasze przedszkole ma na celu zachęcić dzieci do sportowego stylu życia, bez względu na ich umiejętności i predyspozycje fizyczne – jest otwarte dla wszystkich. Każde z dzieci będzie miało szansę rozwijać talenty w swoim tempie i według swoich możliwości. Sport traktujemy jako zabawę, nie jako rywalizację. Mamy nadzieję, że uda nam się przekazać dzieciom zamiłowanie do ćwiczeń, które są tak ważne dla zdrowia w dzisiejszej erze komputerów i siedzącego trybu życia.

Aktualności Aktualności Aktualności

Nadchodzące Nadchodzące Nadchodzące

brak wydarzeń

Minione Minione Minione

 • pt
  22
  Gru
  2017

  Gimnastyka korekcyjna

 • pt
  22
  Gru
  2017

  Wycieczka do zoo

  Wycieczka do ZOO, wyjazd busem spod przedszkola ok godz 9:30.

  Szczegóły
 • czw
  21
  Gru
  2017

  Zajęcia szachowe

  Zajęcia odbywają się w każdy czwartek o godzinie 10:15. Na pierwszych zajęciach dzieci zostaną podzielone na grupy oraz poznamy plan pracy na cały semestr.

  Szczegóły
 • czw
  21
  Gru
  2017

  Dzień rodziny

  Spotkanie dzieci i rodziców na boisku przy szkole podstawowej nr 40. Wspólna zabawa, integracja, grill i atrakcje dla dzieci.

  Szczegóły
 • śr
  20
  Gru
  2017

  Zajęcia baletowe

  Zajęcia odbywają się w każdą środę o godzinie 11:10.

  Szczegóły
 • śr
  20
  Gru
  2017

  Występ baletowy

  Występ baletowy podsumowujący całoroczną pracę dziewczynek, zapraszamy rodziców dzieci z grupy baletowej do przedszkola na godz. 16:00

  Szczegóły
 • wt
  19
  Gru
  2017

  Szachy

  Zajęcia dla zapisanych dzieci z grupy starszej (odbywają się w każdy wtorek o 11:15) Zajęcia szachowe prowadzone są w formie zabawy, która rozwija logiczne myślenie, kompetencje matematyczne oraz twórcze rozwiązywanie problemów. Dzieci poznają szachownicę, figury, podstawowe zasady rządzące szachami, a także same przenoszą się na pola gry i wcielają się w rolę figur szachowych.

  Szczegóły
 • wt
  19
  Gru
  2017

  Konsultacje z psychologiem

  Konsultacje z panię mgr Ewa Świerczewska, psycholog. Zapisy w szatni.

  Szczegóły
 • pt
  22
  Kwi
  2016

  Sprzątanie Świata, Dzień Ziemi i Tydzień Ekologii

 • wt
  19
  Kwi
  2016

  Warsztaty z cyklu „Robotyka”

 • pon
  18
  Kwi
  2016

  Badanie wzroku

 • pt
  08
  Kwi
  2016
  sob
  09
  Kwi
  2016

  Noc w przedszkolu

 • czw
  07
  Kwi
  2016

  Wizyta stomatologiczna i fluoryzacja

 • pon
  04
  Kwi
  2016

  Warsztaty z cyklu „Mali Odkrywcy”

 • pt
  25
  Mar
  2016

  Warsztaty z cyklu „Mali odkrywcy”

 • śr
  23
  Mar
  2016

  Przywitanie wiosny

 • śr
  02
  Mar
  2016

  Zajęcia szachowe 05.02.2016 – Bal karnawałowy

 • wt
  01
  Mar
  2016

  Warsztaty z cyklu „Robotyka”

 • wt
  23
  Lut
  2016

  Teatr Magnus 25.02 – warsztaty z cyklu „Mali Odkrywcy”

 • wt
  16
  Lut
  2016

  Warsztaty z „Robotyki”

 • czw
  11
  Lut
  2016

  Dzień Babci i Dziadka

 • czw
  28
  Sty
  2016

  Mali Odkrywcy

 • śr
  13
  Sty
  2016

  Zajęcia Szachowe

 • śr
  13
  Sty
  2016

  Warsztaty z Robotyki

 • pt
  08
  Sty
  2016

  Wyjście do teatru Groteska

Zobacz więcej

Galeria Galeria Galeria

Kontakt Kontakt Kontakt

Adres

Przedszkole
Ul. Szuwarowa 1
 30-384 Kraków

Cennik Cennik Cennik

Cennik przedszkola

Opłata rekrutacyjna (jednorazowa) 500 zł

Miesięczne czesne wynosi: 625 zł

Dane do wpłaty Dane do wpłaty Dane do wpłaty

PM & PM S.C.
PKO Bank Polski
67 1020 2906 0000 1402 0236 3356

Dokumenty do pobrania Dokumenty do pobrania Dokumenty do pobrania

Dokumenty do wglądu Dokumenty do wglądu Dokumenty do wglądu